Login

Resultater

« Tidligere indlæg

Resultat 26 maj 2020

onsdag, 27. maj, 2020

59 piger spillede stableford – tee 51 – Sponsor : Pigeklubben

A rækken :

  1. Bodil Bendixen 35 p
  2. Lilian Andersen 34 p
  3. Mette Storgaard 34 p
  4. Inge Astrup 33 p

B rækken :

  1. Inge Bønneland 36 p
  2. Karen Skov Oxfeldt 35 p
  3. Inger Lis Vestersager 34 p
  4. Linda Rokkedahl 34 p

Pip:

Hul 2. Irene Cortnum Aaberg

Hul 17. Aase Schou

Resultat 12 maj 2020

onsdag, 13. maj, 2020

50 piger spillede stableford – tee 51 – Sponsor : Vestjysk Bank / pigeklubben

A rækken :

  1. Bodil Bendixen 39 p
  2. Mette Storgaard 37 p
  3. Anne Mette Olesen 36 p
  4. Metha Olesen 36 p

B rækken:

  1. Inge Bønneland 35 p
  2. Ingrid Søndergaard 35 p
  3. Jytte Nielsen 35 p
  4. Lilian Lodal Christensen 34 p

Pip:

Hul 2. Vibeke Lauridsen

Hul 10. Mette storgaard

Hul 17. Vinni Block

Resultater den 1.10.2019

torsdag, 3. oktober, 2019

A-rækken

1: Tove Westh 19 p.

2:Jette Kjeldahl 19 p.

3:Vinni Bloch Lauritsen 17 p.

B-rækken

1: Ingelis Stjernholm 19 p.

2: Anne Bjerrum 18 p.

3: Susanne Rasmussen 18 p.

Pip: hul 1 Vibeke Andersen

Ingen Nærmest flag

Resultater 24.09.19

tirsdag, 24. september, 2019

A-rækken:

  1. Rinda Pia Sørensen -1
  2. Inge Marie Grønne -1
  3. Tove Lysgaard -1

B-rækken:

  1. Tilde Garsdal Par
  2. Inger Lis Vesterager +1
  3. Anne Bjerrum +2

Nærmest flaget: hul 2 – Tove Lorenzen 3,32 m

Resultat den 17/9 2019

tirsdag, 17. september, 2019

A- rækken:

  1. Karen Fredensborg 18 p.
  2. Irene Cortnum Aaberg 17 p.

B- rækken:

  1. Lone Hedegaard Christensen 22 p.
  2. Aase Sand Vestersager 18 p.

Nærmest flag :

Hul 2: Aase Sand Vestersager 5,20 m.

Resultat 10/9

onsdag, 11. september, 2019

Vi spillede Greensome

  1. Anne Marie Riis Nielsen og Kirsten Asmussen – 38 p
  2. Pia Sørensen og Ingrid Søndergaard – 37 p
  3. Dorthe Bøndergaard og Lilian Lodal Christensen –  37 p

Nærmest flag :

    Hul 2 : Kirsten Asmussen  2,14

    Hul 17 : Dorthe Bøndergaard 2,11

Resultater 03.08.19.

tirsdag, 3. september, 2019

A-række

  1. Jette Burmølle 38 point
  2. Lise Kristensen 35 point
  3. Tove Lysgaard 35 point

B-række

  1. Anne Marie Riis Nielsen 34 point
  2. Inge Bønneland 32 point
  3. Jytte Birk Poulsen 32 point

Nærmest flaget

Hul 02 Annette Klemmensen 3,63
Hul 17 Anne Marie Riis Nielsen 1,92

PIP:

Hul 02: Karen Haunstrup
Hul 03: Lene Rohde
Hul 07: Else Halkjær
Hul 08: Lilian Andersen
Hul 11: Kirsten Djørup
Hul 17: Anne Marie Riis Nielsen, Lene Rohde




Resultat den 27.08.2019

tirsdag, 27. august, 2019

A-rækken

Ella Østergaard Jørgensen 37 point

Tilde Garsdal 35 point

Anne Marie Thorsgård 34 point

Kristine A. Grünberger 34 point

B-rækken

Anne Bjerrum 32 point

Jytte Birk Poulsen 31 point

Aase Sand Vestersager 31 point

Sonja Hestbæk 31 point

Put: A: Tilde Garsdal 31 put

B: Birgit Madssen 35 put.

Birdie: Hul 15: Bodil Bendixsen

Hul: 12 Jette Burmølle

Nærmest flag: hul 2 Jette Burmølle 7.43

hul 17 Jytte Nielsen 4.77

« Tidligere indlæg