Login

Resultater

« Tidligere indlæg

Resultater fra Pink Cup 2019

onsdag, 12. juni, 2019

A- rækken:

  1. Lilian Andersen 37 p.
  2. Ketty Asbæk 34 p.
  3. Charlotte Sanders 32 p.
  4. Tove Lysgaard 32 p.
  5. Joan Salling 31 p.

B-rækken:

  1. Jytte Birk Poulsen 33 p.
  2. Vibeke Lauridsen 32 p.
  3. Stinne Andersen 30 p.
  4. Anne Bjerrum 30 p.
  5. Anette Jakobsen 29 p.

Nærmest flag:

Hul 2: Annette Klemmesen 6,40 m.

Hul 7: Karen Fredensborg 8,37 m.

Hul 11: Sofie Ladekjær 2,05 m.

Hul 17: Signe Bilgrav 2,07 m.

Længste drive: Sofie Ladekjær

Nærmest snor: Edna Hankelbjerg 6 cm.

PIP:

Hul 1: Charlotte Sanders

Hul 5: Lilian Andersen

Hul 7: Lilian Andersen

Hul 12: Irene Cortnum Aaberg

Hul 15: Charlotte Sanders

Resultater den 4/6 2019

tirsdag, 4. juni, 2019

A- rækken:

  1. Vibeke Andersen 39 p.
  2. Tilde Garsdal 36 p.
  3. Kirsten Djørup 35 p.

B-rækken:

  1. Aase Sand Vestersager 38 p.
  2. Jytte Birk Poulsen 34 p.
  3. Jytte Nielsen 32 p.

Nærmest flag:

Hul 2.: Tilde Garsdal 4.26 m.

Hul 17: Inge Bønneland 0,42 m.

Længste drive: Conny Tang

Pip:

Hul 3: Lone Hansen

Hul 8: Vibeke Andersen

Hul 17: Inge Bønneland

Resultater fra venskabsmatchen i Dejbjerg

onsdag, 29. maj, 2019

Dejbjerg vandt matchen med et point mere end Trehøje.

A- rækken:

  1. Anna K. Vestergaard, Dejbjerg 38 p.
  2. Inger Nielsen 34 p.
  3. Tove Lorenzen 34 p.
  4. Tove Lysgaard 34 p.
  5. Lene Mikkelsen, Dejbjerg 32 p.

B- rækken:

  1. Jonna Hussak 38 p.
  2. Birthe Larsen, Dejbjerg 33 p.
  3. Kamma Kragelund 32 p.
  4. Susanne Christensen, Dejbjerg 30 p.
  5. Ingerlis Verstersager 30 p.

Nærmest flag:

Hul 3: Dejbjerg

Hul 18: Ingerlis Verstersager 2, 60

Resultat 14.05.19

onsdag, 15. maj, 2019

A-Rækken

1 . Kristine A. Grüneberger 35 point
2. Vibeke Andersen 35 point
3. Annette Klemmensen 34 point

B-Rækken

  1. Helle Kristensen 41 point
  2. Birte Hoffmann 38 point
  3. Inge Bønneland 38 point

PIP :

Hul 8: Lise Kristensen
Hul 18: Ida Jensen, Jette Kjeldahl

Nærmest flaget:
Hul 2: Dorthe Bøndergaard 3,01
Hul 17: Birthe Fløe Frøslev 3,95

Resultater den 30/4

tirsdag, 30. april, 2019

A- rækken:

  1. Anette Tannebæk 41 p.
  2. Kirsten Djørup 38 p.
  3. Ellen Kristensen 34 p.
  4. Vibeke Andersen 34 p.

B- rækken:

  1. Anne Bjerrum 38 p.
  2. Anna Marie Riis Nielsen 36 p.
  3. Else Marie Lynge Hehlert 33p.
  4. Ninna Johansen 33 p.

Nærmest flag:

Hul 2: Vibeke Andersen 2.99

Hul 17: Lone Esø 2,49

Pip:

Hul 5: Vibeke Andersen, Lilian Andersen

Hul 7: Kirsten Asmussen

Hul 14: Karen Fredensborg

Resultat d. 23 april

tirsdag, 23. april, 2019

A: rækken

  1. Sonja Jensen 40 p
  2. Anne Marie Thorsgård 38 p
  3. Tove West 36 p
  4. Kirsten Asmussen 35p

B: rækken

  1. Brite Hofmann 36 p
  2. Jytte Birk Poulsen 36 p
  3. Else Marie Hehlert 35 p
  4. Birgit Madsen 35 p

Nærmest flag:

Hul 2 Jonna Hussak 4,42

Hul 17 Ingrid Søndergaard 2,22

Pip : Jonna Hussak – Ingrid Søndergaard – Sonja Jensen – Ketty Asbæk

Resultater 16.04.19

onsdag, 17. april, 2019

A-rækken

  1. Jonna Hussak 21
  2. Karen Fredensborg 20
  3. Jette Burmølle 20

B-rækken

  1. Susanne Rasmussen 22
  2. Inge-Marie Grønne 21
  3. Lillian Lodal Christensen 20

PIP
Hul 2: Inge-Marie Grønne, Dorthe Bøndergaard
Hul 3: Ella Østergaaard Jørgensen
Hul 5: Susanne Rasmussen, Dorthe Bøndergaard, Anette Tannebæk

Resultater den 2/4 2019

tirsdag, 2. april, 2019

A- rækken

  1. Jette Burmølle 21 p.
  2. Lilian Andersen 16 p.
  3. Kristine Grünberger 15 p.

B- rækken

  1. Kamma kragelund 18 p.
  2. Birte Hoffmann 17 p.
  3. Anne Bjerrum 16 p.

Nærmest flag Hul 1: Anette Tannebæk 2,68 m.

Pip: Hul 1:

Kristine Grünberger

« Tidligere indlæg